Düz saç bakımı nasıl yapılır

Uzun ve düz saçlar etkileyici olduğu kadar aynı zamanda bakımına da özen gösterilmesi gereken bir saç tipidir. Peki, düz saçlara nasıl bakım yapılmalıdır?

-Düz saçları yıkamadan önce kırılmasını önlemek için saçların ucuna saç kremi sürmelisiniz. Bu işlemden sonra sadece saç derisini ve saç diplerine şampuan uygulayın. Saçlarınızı tarak ile açın ve saçların ürünü emmesi için birkaç dakika bekleyin. Ardından ılık su ile saçınızı durulayabilirsiniz.

-Hollywood yıldızlarınınki kadar parlak ve bakımlı saçlara sahip olmak istiyorsanız, geliştirilmiş formüllü ürünler kullanmalısınız. Bu tarz ürünler ile saçlarınızı yıkadığınızda tüm kalıntılarından temizlemiş ve yüzde yüz parlak saçlara kavuşmuş olursunuz.

-Duştan çıktığınızda saçınızı havlu ile doğru bir şekilde kurulamanın yöntemi; havluyu saçınızın üzerine yerleştirmek ve avuç içleriniz ile fazla suyu almaktır. Sonuçta saçlarınız yumuşak, hafif ve taranmaya hazır olacaktır.

-Daima silikon bazlı saçlı kremi ve maskesi kullanmaya özen gösterin. Çünkü silikon saçınızı nemlendirir ve koruma sağlar. Ayrıca sürtünmeyi ve ısının saça verdiği zararı da azaltır.

-Saçlarınızı saç kurutma makinesi ile kuruturken sadece yüzde 70’ini kurutmaya dikkat edin. Geri kalan kısmı doğal kurumaya bırakın. Hava akışını saç uçlarına doğru tuttuğunuzda maksimum sonuç elde edersiniz. Böylece saç teli daha esnek olur ve saçlarınızda mükemmel bir düzlük oluşur.

Bir cevap yazın