Ofis Makyajı Nasıl Olmalıdır?

Ofisteki parlak ışıklar ve aydınlık makyajda yaptığınız hataları ortaya çıkarmaya çok müsaittir. Bu yüzden yaptığınız makyajda doğal güzelliğiniz korumaya çalışın. Mesela dumanlı göz makyajı ofis ortamında kullanmamanız gereken bir stildir.

-Ofis saatleri içerisinde sık sık rötuş gerektirmeyen basit bir makyaj şekli seçmelisiniz. En fazla 10 dakika içinde bitecek bir makyajınız olmalıdır.

-İşyerinde insanların sizin sözünüzü dinlemesi duruşunuz ve görünüşünüze bağlıdır. Makyajınızda bu duruşu desteleyecek profesyonellikte olmalıdır. Açık ve koyu renklerin ortaklığında bir makyaj uygulamalısınız.

-Makyaj sağlıklı ve nemli bir cilt üzerinde muhteşem görünür. Bu sebeple cilt tipinize uygun bir nemlendirici seçmelisiniz. Gözlerinizde ışıltılı farlardan kesinlikle uzak durmalısınız. Daha yumuşak ve mat olan farları tercih edin. Kahverengi ve siyah tonları size uygun olacaktır.

-Eye-liner uygularken, göz çizginizi baz alın. Gece makyajındaki gibi çizgiyi dışarılara taşırmayın. Koyu kahve veya siyah bir maskara kullanın. Topaklı bir görüntüyü önlemek için kirpik fırçası kullanın

-Kaşlarınızın çok ince olmamasına ancak düzgün ve temiz olmasına dikkat edin. Yanaklarınıza nötr bir görüntü için altın tonlarında allık kullanabilirsiniz. Pembe tonlarındaki allıklar ofis ortamında çok iddialı durur. Koyu bir cildiniz varsa, şeftali tonları size uygun olacaktır.

-Dudaklarınıza mat bir ruj veya çok parlamayan bir renklendirici kullanabilirsiniz

Bir cevap yazın